Domy modułowe – cennik dla inwestora 2017


Ceny domów modułowych charakteryzują się dużą rozbieżnością.

Ostateczny koszt zależy od specyfiki projektu, przestronności modułów, a także od standardu wyposażenia. Najtańsze będą budynki żelbetowe. Minimalny koszt zakupu to 1 300 zł/m2 (dotyczy budynków w stanie surowym zamkniętym).

Fińskie domy modułowe będą nieco droższe. Orientacyjny koszt budowy 1m2 to 1 500 zł. Najdroższym rozwiązaniem stanie się budowa z prefabrykatów keramzytobetonowych. Ceny standardowych domów rozpoczynają się od 1 800 zł/m2.

Budowa domów o wyższym standardzie wykończenia pochłonie dodatkowe wydatki. Ich wartość będzie porównywalna w każdej technologii budowlanej. Za budynek w stanie pod klucz (zarówno szkieletowy jak i keramzytobetonowy) trzeba dopłacić ok. 600 – 800 zł/m2.

Możemy zatem przyjąć, że orientacyjny koszt wybudowania prostego budynku o powierzchni użytkowej 102 m2 wyniesie ok.( cena netto)

  • Moduły zelbetowe  -  132 000 zł
  • Moduły szkieletowe – 172 800 zł
  • Dom skandynawski – 198 100 zł
  • Dom keramzytobetonowy – 193 400 zł

Dla porównania, średni koszt budowy domu w tradycyjnej technologii murowanej to 1 600 zł/m2. Zatem za budowę budynku o powierzchni 102 m2 trzeba zapłacić przynajmniej 193 000 zł.

Powyższe ceny stanowią wartość netto i nie uwzględniają kosztów dopełnienia formalności, ani przyłączenia mediów. Warto również pamiętać, że ceny mogą się znacząco różnić w zależności od tego, którą firmę specjalizującą się w ich budowie wybierzemy. Jeżeli chciałbyś otrzymać atrakcyjną ofertę od sprawdzonej firmy, skorzystaj z darmowej usługi Szukaj Wykonawcy, potwierdzisz zapytanie, a wyspecjalizowane firmy same zgłoszą się do Ciebie z propozycjami cenowymi.

Czy warto inwestować w domy modułowe?